Mini CV, aneb kdo jsem a co mne baví

Po absolvování základního a středního vzdělání jsem v letech 1963 – 1966 vystudoval matematiku a výtvarná umění na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity, později na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské odborné ekonomické předměty, včetně státní zkoušky psaní strojem.

Působil jsem převážně jako učitel na základních a středních školách, později jsem byl zástupcem ředitele jedné střední školy v Karviné.

Ve volném čase rád fotím, upravuji dům, ve kterém žiji, pracuji na zahradě, jezdím na kole a zabývám se fraktální tvorbou. Baví mě učit se, pochopit daný problém, porozumět mu a vyřešit jej. S nástupem výpočetní techniky jsem se ve volném čase s oblibou zabýval programováním a tvorbou webu.

Se základy teorie fraktálů jako matematických struktur jsem se seznámil samostudiem a jejich praktickému vyjádření formou fraktální grafiky se věnuji již několik let.

Při této činnosti využívám různé fraktální generátory, např. Apophysis, Sterling 2, Ultra Fractal, J – Wildfire, Fractal Explorer, Incendia, Mandelbulb3D, atd.

Při dalších grafických úpravách využívám grafické editory, např. Irfan View, Zoner Photo Studio, Photo Filtre Studio, aj.


Alba fotografií:

Fotografie na serveru Rajče.cz

Fotografie na serveru Fotoalbum.cz

Facebook, Google+, Spolužáci

  

   Danuše Pátrová           Jaromír Pátra

   Cedule vytvořila Věra Monczová z Opavy

Na fotografii vpravo vidíte náš dům po posledních úpravách na podzim roku 2015. V lednu 2016 mne, bohužel, postihl infarkt myokardu, což přispělo k našemu rozhodnutí domek prodat. Podařilo se nám získat pronájem bytu v Havířově, kde bydlíme od března 2016.